Kızlarını koltukta çürümeye bırakan ebeveynlere 40 yıl hapis cezası

ABD’nin Louisiana eyaletinde, cesedi evinin kanepesinde çürümüş ve erimiş halde bulunan 36 yaşındaki Lacey Fletcher’ın ebeveynlerine 20’şer yıl hapis cezası verildi. Kadının birlikte yaşadığı anne ve babası Clay ve Sheila Fletcher, ‘kasıtsız adam öldürme’ suçundan toplam 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Lacey Fletcher, 2022 yılında ailesiyle yaşadığı evde ölü bulunmuştu. Fletcher’ın cesedi, ailenin kanepesi üzerinde dışkı ve idrar ile birlikte tespit edilmişti. Savcı, 2002 yılında 16 yaşındayken ‘ortadan kaybolan’ Lacey’nin 12 yıldır evden ayrılmadığını ve bulunduğunda yalnızca 40 kilo ağırlığında olduğunu söyledi.’

‘HİÇ KİMSE BU KADAR ACI ÇEKMEYİ HAK ETMİYOR’

Lacey’nin ‘akut ihmalden’ öldüğü sonucuna varan uzman doktor Ewell Bickham, “Bunca yıldır bu işte çalıştığım süre boyunca her türden ölüm ve ceset gördüm ancak Lacey’nin başına gelene benzer bir şey ile hiç karşılaşmadım. Hiç kimse bu kadar acı çekmeyi hak etmiyor” dedi. Lacey ölü bulunduğunda cildinin ‘çürümüş’ halde olduğunu aktaran adli tabip, kemiklerinin ve vücudundan dışarıya çıktığını bildirdi.

‘HER HAFTA GÖRÜŞÜRDÜK, KIZLARI OLDUĞUNU BİLMİYORDUM’

Lacey’nin ebeveynleri, kızlarının asperger sendromu ve sosyal anksiyeteden muzdarip olduğunu belirtti. Lacey’nin koltuktan ayrılmayı reddettiğini söyleyen aile, yemekleri de oraya götürdüklerini ve koltuğun yanına tuvalet ihtiyaçlarını gidermesi için lazımlık bıraktıklarını dile getirdi. Ayrıca Lacey’nin gözleri dışında herhangi bir kasını hareket ettirmesini engelleyen nörolojik bozukluktan da muzdarip olduğunu ileri sürdüler. Ancak vakaya ve aileye aşina olan birçok kaynak, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve Lacey’nin ölümünden ebeveynlerinin sorumlu olduğunu bildirdi.

Fletcherları 25 yıldır tanıyan aile dostları Jess Easley, her hafta bir araya gelmelerine rağmen bir kızları olduğunu hiç bilmediğini söyledi. “Clay ve Sheila örnek vatandaşlar gibiydi. Ya da biz öyle sanıyorduk. Hayatımda hiç bu kadar kalbimin kırıldığını hissetmemiştim” dedi.

‘VÜCUDU ÜLSERLE DOLUYDU’

Adli patolog Dana Troxclair ise, Lacey’nin vücudunun basınç ülserleriyle dolu olduğunu ve ‘kemiklerin açıkta kalan yüzeyine gömülü polarize lifler ve kurtçuklar’ nedeniyle kronik kemik enfeksiyonu geçirdiğini belirledi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x